Podróż nie wakacje czyli Warszawa – Dubaj

Podróż nie wakacje

W Emirates kupując bilet można sobie od razu wybrać miejsca. A że przy oknie są 2 miejsca w rzędzie, Ania z Gabkiem lecą razem a ja za nimi (przy oknie, a co!). Moim współpasażerem okazał się bardzo sympatyczny człowiek imieniem Paweł. Wielogodzinna podróż zbliża ludzi i od słowa do słowa popowiadaliśmy sobie o sobie. Paweł pracuje w firmie, która zajmuje się (na ile zrozumiałem) Wielkimi Dyskami no i z racji tego dużo lata to tu to tam. I jak przyszła moja kolej na opowiadanie, zdałem sobie sprawę, że my nie lecimy na wakacje. No bo jak nazwać „wakacjami” 3-miesięczny pobyt w nieznanym świecie, bez zabookowanych hoteli, pięciu gwiazdek, basenów i kontynentalnego śniadanka. Potrzebowałem oderwać się od polskiej ziemi, żeby doszło do mnie, że to nie „wakacje”. To PODRÓŻ i przygoda życia.

Wędka

Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, wędka nie może lecieć z nami w bagażu podręcznym. W sumie nie tak do końca bezzasadna była nasza nadzieja na “przemycenie” jej w samolocie, skoro była już z nami w Barcelonie i na Kanarach i nie zwróciła na siebie niczyjej uwagi poza czujnym, polskim, warszawskim security-menem. Podejrzewam, że może chodziło o nowe haczyki i spławiki, które Gabek mozolnie montował przed wylotem u Basi Basi. Może tym razem przesadził z rozmiarem? No ale na morskie okazy jakiś haczyk popierdułka przecież się nie nada. Nie ma tego złego. Ania opanowana i spokojna, cofnęła się przez bramki i odprawiła nasz bagaż „kabinowy”. W Emiratach nie ma z tym najmniejszych problemów, szczególnie, że mieliśmy tylko jeden nadany. Okazało się to dla nas bardzo wygodne (poza lekką dozą ryzyka, że Ania zostanie bez ciuchów, jakby bagaż się jednak zapodział). Buszowanie po lotnisku w Dubaju okazało się zdecydowanie lżejsze.

 

Jesteśmy w Dubaju.

O matko. Ale przepych. Złoto, kolory, wypas. Z czym mi się kojarzy lotnisko w Dubaju? Bierzemy Złote Tarasy, sprzątam tam porządnie, „rozciągamy” to z 10 razy, robimy więcej, dużo więcej przestrzeni. Dodajemy najbardziej wypasione sklepy i wymieniamy całą obsługę na miłą i uśmiechniętą. U Basi Basi było 10C rano, w Warszawie 14 a tu lądujmy o 22:15 i pilot życząc nam „good evening” informuje, że pogoda bardzo ładna i jest właśnie 36C. Do widzenia zmarznięte stópki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Gdzie jest piąte piętro?

Scena jak z horroru. Musimy znaleźć piąte piętro. Na lotnisku w Dubaju. To, że piąte piętro to dowiedzieliśmy się po pół godziny szukania. Teraz tylko JAK się tam dostać? Ale od początku. Dostaliśmy od Emirates voucher na jedzonko, żeby nam czekanie na następny samolot się nie dłużyło. Super, Gabek odsapnie, bo już się słania na nogach. W samolocie nie spał, bo najpierw hackował system audio-wideo a później musiał coś ważnego w Minecraft zbudować. Wybraliśmy więc restaurację z listy na voucherze, blisko gate A2. I tu zaczęły się schody a właściwie ich brak. A2 znaleźliśmy raz dwa, świetnie wszystko oznaczone. Mimo, że trzeba było jechać takim międzyterminalowym pociągiem. Ale restauracji nie ma. Najpierw Ania potem ja zrobiliśmy rundkę dookoła i nic. Co więcej, ja nawet w informacji sprawdziłem. Nic. Zebrałem się w sobie i zagadałem dziewczynę z koszulkę „mogę pomóc?”. Wskazówka w sumie prosta – „za sklepem z kosmetykami na prawo są windy – piętro piąte”. Atakujemy windę i… ta jeździ tylko w dół. Jedno kółko, drugie i nic. W końcu jest! Windna. Jeździ w górę na piąte. Ale pisze na niej jak byk „business class”. Oj, dziwne, ale atakujemy. Na górze w recepcji przemiła pani informuje nasz, że i owszem, ale nie tą windą, ale: „za sklepem z kosmetykami na prawo są windy – piętro piąte”. Horror. Z lekka zmęczeni poddajemy się i wleczemy do swojego gate. A tutaj, po drodze, nie wiadomo skąd wyrasta przed nami wielka, czerwona winda z wielkim napisem „The … – Emirates voucher meel”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA