Lotnisko w Singapurze – informacje pratyczne

Lotnisko w Singapurze

Wielkie, piękne, ptrzestronne, nowoczesne. Na lotnisu w Singapurze nie można się nudzić.

 

Szybka kolejka pomiędzy terminalami

Dla wygody podróżnych pomiędzy terminalam kursuje szybka, oczywiście darmowa kolejka. Wagoniki są zautomatyzowane i bezosługowe. Kursują co kilka minut i bez ryzyka możemy poruszać się po całym lotnisku, żeby skorzystać z jego atrakcji. Do wagonika spokojnie można wsiąść z wózkiem, który zabieramy z dowolnego sklepu. Nikt nie zwróci nam uwagi, co najwyżej uśmiechnie się do nas.

Lotnisko w Singapurze – Bezobsługow kolejka pomiędzy terminalami

Atrakcje na lotnisku w Singapurze

Mając więcej czasu podczas przesiadki w Singapurze, warto skorzystać z darmowej wycieczki po mieście. Trzeba jednak zgłosić się godzinę przed wycieczką czyli do 15:00. Jeżeli nie macie tyle czasu, na lotnisku też jest co robić. Są place zabaw dla dzieci,  jest tutaj kilka ogrodów botanicznych, spa a nawet basen.

Jeżeli jesteście z dzieckiem, nie będziecie się nudzić. My byliśmy ponad 6 godzin i Gabek bez problemu spędził ciekawie czas.  Nie warto jednak odwiedzać ogródów po zmierzchu, ponieważ nie są oświetlone i niewiele można zobaczyć. Warto zajrzeć na stronę lotniska ale w wielkim skrócie:

Terminal 1

  • Heliconia Garden
  • Cactus Garden

Terminal 2

  • Orchid Garden
  • Bamboo Garden
  • Sunflower Garden
  • Fern Garden

Terminal 3

  • Fern Garden
  • Buterfly Garden

 

Internet i WiFi

Lotnisko w Singapurze – darmowe WiFi i darmowe miejsca z komputerami

WiFi jest wszędzie, bezpłatne i bardzo szybkie. Jeżeli ktoś liczył na to, że sprawdzi pocztę w Warszawie i oczywiście się rozczarował, może to teraz nadrobić. Ściągnęcie Skype na komórkę i rozmowa z domem nie będzie żadnym problemem. Da tych bez komputera są przygotowane bezpłatne stanowiska do pracy z internetem. Jeszcze jakieś wątpliwości, że to inny świat?

 

kolejka do “immigration”

Niesamowita lewitująca fala z metalowych kropli

Lotnisko w Singapurze – przestrzeń

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lotnisko w Singapurze – plac zabaw

Lotnisko w Singapurze – wiele atrakcji

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Lotnisko w Singapurze – trochę kultury