Olympus TOUGH TG-830 – test w basenie

Pierwszy dzień na Bali. Po podróży należy nam się chwila odpoczynku w willi z basenem! Gabek jakoś nie czuje zmęczenia i nie chce wyjść z wody. Przy okazji testujemy aparat podwodny, który mamy dzięki uprzejmości Olympusa. Z dreszczem emocji wrzucamy aparat do basenu.

Olympus TOUGH TG-830

TG-830 to najnowszy model podwodnej rodziny “niezniszczalnych” aparatów tej firmy. Olympus Stylus Tough TG-830 należy do segmentu najtwardszych aparatów kompaktowych na rynku. Został obleczony w uszczelnioną obudowę, której nie straszny pył, kurz oraz zanurzenie pod wodą do głębokości 10 metrów. Jeżeli szukacie kompaktowego i odpornego sprzętu na wycieczkę, na pewno coś od Japoński wybierzecie. Olympus pokazał na CES 2013 6 odświeżonych modeli, wchodzących w skład odpornej serii STYLUS Tough (TG-2, TG-830 oraz TG-630) i uniwersalnej STYLUS Traveller (SH-50, SZ-16 oraz SZ-15).

Niedawno na łamach fotoManiaK-a testowany był starszy brat Olympus Tough TG-820. Jeżeli szukasz aparatu o lepszych parametrach światła, warto zainteresować się jeszcze modelem Olympus Stylus Tough TG-2, który potrafi robić zdjęcia do 15 metrów pod wodą i został wyposażony w wyjątkowo jasny obiektyw o maksymalnym otworze przysłony 1:2.0. Umożliwia to rejestrowanie doskonałych obrazów w warunkach, w których mniejsze kompaktowe aparaty fotograficzne nie są w stanie sobie poradzić.

Jak widać, TG-830 przeszedł pierwszy “mokry” test i jest gotowy na odwiedzenie rafy koralowej!

Olympus TG-830

Olympus TG-830

Olympus TG-830

Olympus TG-830

One thought on “Olympus TOUGH TG-830 – test w basenie

Comments are closed.