Przygotowania: wiza i szczepienia

W tym tygodniu załatwiamy dwumiesięczną wizę do Indonezji, o którą trzeba się starać w Ambasadzie w Warszawie. Dzięki Bogu wszystko można załatwić na odległość. Panie w ambasadzie bardzo życzliwe i pomocne. Uzupełnione formularze, zdjęcia, paszporty no i oczywiście odpowiednie opłaty można przesłać do Ambasady kurierem. Powiem tak: życie w dzisiejszych czasach jest na prawdę łatwe! Czy dostaniemy wizę? Dowiemy się za kilka dni….

Wiza do Indonezji

Chociaż szczepienia do Indonezji nie są obowiązkowe, to postanowiliśmy zaszczepić siebie i naszego prawie siedmiolatka na:

  • dur brzuszny
  • błonicę, tężec, polio
  • WzW B
  • WzW A

Niestety koszt szczepień jest po prostu dobijający i jest to jeden z największych wydatków jakie do tej pory mieliśmy. Ceny szczepionek różnią się bardzo w zależności od szpitala.

Przed świętami Wielkanocnymi przyjęliśmy szczepionkę skojarzoną błonica, tężec, polio oraz szczepienie na dur brzuszny. Zrobiliśmy je w Centrum Szczepień w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym JP II w Krakowie. Przed szczepieniem zostaliśmy dokładnie zbadani, pani doktor zrobiła wykład o zagrożeniu malarią oraz rozpisała planowane szczepienia. Od tego czasu jesteśmy posiadaczami Międzynarodowej Książeczki Szczepień.

Ze szczepionką WzW B nie jest już tak łatwo, bo jest bardzo rozwleczona w czasie. Trzeba przyjąć aż 3 dawki w odstępach 0-1-6 mc. My zaszczepiliśmy się kilka miesięcy temu, więc mamy to z głowy.

A w następnym tygodniu czeka nas WzW A – hurra! Kompletny schemat szczepienia składa się z 2 dawek szczepionki podanych w 6–12-m-c.

Wszystkich, których interesują konkretne koszty szczepień, wiz, biletów, noclegów, jedzenia, transportu etc odsyłam do wątku “Kosztorys podróży”.

 

 

One thought on “Przygotowania: wiza i szczepienia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>